Skiareál Herlíkovice – Bubákov

Patří mezi nejnavštěvovanější skiareály v Čechách. Propojením dvou areálů Herlíkovic a Bubákova vzniklo středisko, kde si na své přijdou jak začátečníci, středně pokročilí, tak i nároční lyžaři. Kvalita nabízených doprovodných služeb ve skiareálu je na vysoké úrovni.

Disponuje 12 sjezdovkami různých obtížností s převýšením z 540 m n. m. až do 1019 m n. m. o celkové délce 12,4 km, nejdelší sjezdovka je dlouhá 1 560 m. Areál disponuje 2-mi čtyřsedačkovými lanovkami a 5-ti vleky. Z hlavního parkoviště Bubákov se můžete přemístit na svah kabinovou lanovkou.

Součástí areálu je i lyžařská školka, udržované běžkařské tratě, možnost večerního lyžování na osvětlených sjezdovkách, půjčovna lyží a snowboardů, servis lyží, test centrum, občerstvení, sociální zařízení. Areál nabízí také speciálně přizpůsobené tratě pro výuku dětí a začínajících lyžařů. Dětský park nabízí: 21 metrů dlouhý pohyblivý koberec pro maximální pohodlí při přepravě na svah, lyžařský kolotoč pro začátečníky, 50 metrů dlouhý provazový vlek pro zkušenější, pohádkové a zvířecí slalomové dráhy, dětský koutek s vyhřívanou hernou atd. Více zde.

Žalý

postavena jediná kamenná rozhledna v Krkonoších, vysoká 18 metru z roku 1892, a nabízí úchvatný výhled. Restaurace v horské chatě zase nabídne možnost občerstvení.

Na rozhlednu se můžete nechat vyvézt lanovkou ze skiareálu Herlíkovice. Její provoz i mimo zimní sezónu umožní cykloturistům výlety po hřebenech Krkonoš. Tipy na cyklotrasy zde.

Aquacentrum Vrchlabí

Nové moderní aquacentrum v nedalekém městě Vrchlabí nabízí plavecký bazén se čtyřmi dráhami o délce 25 metrů, cvičný bazén, relaxační bazén, perličkové a masážní lavice, divokou řeku, brouzdaliště. vířivky, venkovní tobogan či parní kabinu s proskleným výhledem na bazény. Více zde.

Krkonošské muzeum Vrchlabí

V nedalekém městě Vrchlabí se nachází Krkonošské museum – soubor čtyř štítových domů patří mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších a je vzácným pozůstatkem původní městské zástavby ze 17. století.

Vrchlabský zámek

V nedalekém městě Vrchlabí se nachází Krkonošské museum – soubor čtyř štítových domů patří mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších a je vzácným pozůstatkem původní městské zástavby ze 17. století.

Adventure Park Špindlerův Mlýn

Adventure park je centrum zábavy, kde vyžití najdou všichni. Pro ty menší je připravené dětské hřiště, Art centrum Puntík, ale třeba i netradiční zábava jako je Aquazorbing – chůze po vodě. Dominantou Adventure parku je Obří houpačka, kde zažijete volný pád i stav beztíže.

Sněžka

Na nejvyšší českou horu s výškou 1603 m n.m.se lze od Špindlerovy Boudy dostat například po červené hřebenovce (Cestě česko-polského přátelství) nebo údolím Bílého Labe po modré. My doporučujeme trasu vedoucí úbočím Kozích hřbetů.

Medvědí stezka a letteringové hřiště

Stezka začíná u horní stanice lanové dráhy Medvědín ve Špindlerově Mlýně. Na začátku si děti mohou užít zábavu na originálním hřišti. Pak už jen zbývá najít všech 7 medvědích kamarádů a získat odměnu. Cesta vede kolem bobové dráhy, kde si můžete vyzkoušet jízdu v korytě.

K prameni Labe

Krásná trasa plná výhledů, kterou lze zahájit z Horních Míseček nedaleko Špindlerova Mlýna. Doporučujeme také od Pramene Labe sejít k Labské boudě a užít si výhledy do Labského dolu. Na Zlatém návrší připomíná Mohyla Hanče a Vrbaty tragickou událost z r. 1913, kdy zde při lyžařském závodě na 50 km ve sněhové bouři zahynul český závodník Bohumil Hanč a jeho přítel Václav Vrbata, který se mu snažil dojít pro pomoc.

Krkonošská zvířátka

Autobusem ze Špindlerova Mlýna se můžete vyvézt až na hřebenovou cestu česko-polského přátelství, která vás po stezce profesora Fanty dovede k naučné stezce Krkonošská zvířátka. Nejen že se dozvíte spoustu zajímavostí a typických obyvatelích Krkonoš, ale když budete mít oči na stopkách, také je i osobně potkáte.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Vyhlídková věž na okraji Janských Lázní vysoká 45 m nabízí rozhledy do okolí i prozkouámí podzemní části. Celá stezka je bezbariérová, dlouhá asi 1500 m. Dolů se mohou návštěvníci svézt suchým tobogánem, který má přes 50 metrů.

Velká Úpa – Portášovy boudy

Naučná stezka Herní krajina Pecka ve výšce 1062 m n. m. u horní stanice lanovky na Portášky ve Velké Úpě zahrnuje unikátní soubor dřevěných interaktivních soch a objektů na motivy krkonošské fauny a nabízí nadživotní setkání se zvířecími obyvateli nejvyšších českých hor.
Cestou zpět do Velké Úpy lze jít pře 8 zábavných zastaveních až ke Krakonošově zpovědnici. Do zpovědnice patří všechna tajná (nejen) dětská přání i hříchy, napsané či namalované.

Další tipy…

Houpačky z hor

Zřícenina hradu Štěpanice

Přírodní park Hrádeček

Farmapark Muchomůrka

Stezka korunami stromů Krkonoše